Mavi Orkide Hakkında Bilgilendirme

Değerli Çiçek Severler,

Hayatımıza renk katan, doğanın bize sunduğu en güzel çiçeklerden orkidenin bin bir çeşit renginin bulunduğunu hepimiz biliyoruz. Orkidelerin kendi doğal renkleri olduğu gibi, insan eliyle rengi değiştirilen orkideler de bulunmaktadır. Bu yazımızın konusu da dalından boya çektirilerek farklı renklere sahip olan orkideler hakkında olacak.

Doğal rengi beyaz olan orkideler, talep üzerine dalından boya çektirilerek Hollanda’da üretilmektedir. Tüm Dünya’ya olduğu gibi bizim ülkemize de mavi orkideler Hollanda’dan ithal olarak gelmektedir. Hem erkek hem de kadına hitap eden bir çiçek olması nedeniyle son yıllarda ülkemizde de talebi giderek artmaktadır.

Mavi orkidenin tüketimi bu kadar fazla iken hakkında bilinmesi gerekenler de birkaç başlıkta sıralanabilir.

Mavi Orkide satın alındıktan ya da sevdiğiniz birine gönderildikten sonra belli bir süre içerisinde mavi rengini kaybetmeye ve beyazlaşmaya başlayacaktır.

Beyazladıktan sonra ise her canlı bitkide olduğu gibi çiçeklerini dökecektir. Çiçeklerinin dökülmesinin ardından bir daha ki çiçek verme döneminde ise beyaz olarak açacaktır.

Müşterilerimizin mavi orkide satın alırken bu hususları bilerek tercihte bulunması, anlık güzelliğin her şeyin üstünde olduğu bilinciyle bu orkide çeşidini sevdikleri için göndermesini
Türkiye Çiçekçiler Birliği olarak tavsiye ediyoruz.

Çiçek Güzelliğinde Yarınlar Dileğiyle

Türkiye Çiçekçiler Birliği


3.08.2016