Kadınlar gününde gelen çiçeğin bakımı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gelen çiçek nasıl daha uzun yaşatılabilir

Tek bir günün sizin kadar özel varlıklara armağan edilmiş olmasının hata olduğunu biz de biliyoruz. Çünkü dünyanın renkleri, huzurun kucağı, şefkat ve merhametin yeryüzü temsilcileri sizlersiniz. Siz, hem bir anne hem bir eş, hem bir kardeş, hem bir abla, teyze, hala, büyük anne, sevgili, kısacası hayatın tüm güzel anlarında siz varsınız. Dünya Kadınlar Günü bir temsil farkındayız. Yine de sizin kıymetinizi bugün ve her gün bilen bir sevdiğinizden özel bir hediye olarak çiçek aldıysanız ne mutlu size. Ve yine biliyoruz ki sizler, size sunulan hiçbir hediyeyi çöpe atmak istemezsiniz ve onun uzun ömürlü olmasını istersiniz. Bizleri sinenizde sakladığınız gibi onları da yaşatmak istersiniz. İşte bunu bilerek, çiçeklerin bakımı ve uzun ömürlü yaşamlarını sürdürebilmeleri için kısa ama etkili bazı bilgiler sunacağız. kadınlar günü çiçekleri

Saksı Çiçeklerinin Bakımı

Sevdikleriniz tarafından size sunulmuş olan özel bir saksı çiçeği olabilir. Saksı çiçeklerinin bakımı için işte birkaç tavsiye; Örneğin Orkide, Bambu, Kalanşo, Guzmanya, Menekşe, Kraton ya da Benjamin olabilir. Elbette hepsi için farklı bakım yolları bulunuyor ama hepsi için ortak olan;

Mutlaka saksı çiçeğinizi oda sıcaklığında muhafaza etmelisiniz. Sulama için kullanacağınız su, oda sıcaklığında olmalı, kesinlikle sıcak suyla sulamayınız. Çeşmeden alınan su eğer soğuksa bununla da sulamamanızı tavsiye ederiz. 

Vazo Çiçeklerinin Bakımı

Size hediye edilen vazo içinde muhteşem bir çiçek de olabilir. Biz biliyoruz ki, sizler onun da uzun süre yaşamasını istiyorsunuz. İşte vazo çiçeklerinin bakımı için tavsiyeler; Çiçeğinizi ısıtıcılardan ve aşırı sıcak ortamlardan uzak tutmalısınız. Eğer çiçeğinizin vazonun içinde kalan kısmında yaprak ve diken varsa bunları temizlemelisiniz böylelikle su ile gelen mineraller daha çabuk çiçeğinizin uç noktalarına ulaşacaktır. 

Oasis Süngerde Çiçeklerin Bakımı

Size hediye olarak gönderilen süngere yerleştirilmiş şekilde dizayn edilen ve adına Oasis denen süngerdeki çiçeklerden olabilir. Aslında bunun bakımı da vazo çiçeklerine benzer. Onları da aşırı sıcaktan ve kalorifer gibi ısıtıcılardan uzak tutmalısınız. Ayrıca, bunlara aşırıya kaçmamak kaydıyla her gün su eklemelisiniz. 


4.03.2017